Menu

tam gdzie kończy się droga

do poczytania codziennie i od święta, o rodzinnej codzienności, o gotowaniu, o książce, muzyce, filmie, jeżdżeniu samochodami, o podóżach dużych i małych...

eins, zwei, polizei

nordkapp77

policesupercars.google.pl

Tytuł może nie brzmi wspaniale, ale za to zdjęcia nadrabiają te braki. W przeciwieństwie do dzisiejszej muzyki w pracy, która na płycie chyba nie zachwycała okładką, za to to, co najważniejsze, czyli dźwięk, od początku istnienia bronił się sam. I broni się do dziś.

 

 thepolice.google.pl

Nie byłem nigdy klękającym na kolana wielbicielem tego zespołu czy też Stinga (choć Sting na jazzowo jest super cool), jak choćby mój szwagier, ale znalazłby się cały wór fajnych piosenek, które gdzieś tam ma uwiecznione. I tak jak dobrze słucha się tego po 20 czy 30 latach, to choć nie wszystko jest łapiące za uszy, już nie mówiąc o sercu, tak dzisiejsze wyroby muzyczno-podobne mogą tylko marzyć o takiej popularności zarówno współcześnie jak i po dekadach. Zastanawiam się nawet, czy w dzisiejszych czasach w jakimś telewizornianym koszmarze rozrywkowym w rodzaju mast bi de miuzik taka kapela miałaby jakiekolwiek szanse na sukces? Gdyby wyszła i śpiewała so lonely 16x pod rząd, a w całej piosence użyła tego zwrotu ze 30x, albo gdyby frontman wył can't stand losing you 14x z rzędu? No nie wiem. Oczywiście gusta muzyczne były i są różne, i jednemu się podoba to a drugiemu tamto. Tak jak jeden lubi pomarańcze, a drugi jak mu skarpety śmierdzą. Kiedyś większość zachwycała się grajłem Genesis, a dla mnie to było i nadal jest dramatyczne, choć już sam perkusista Phil słuchać się czasem dawał. Teraz jednak nie powstają już chyba takie das rock giganten piosenki, jak choćby police'owe "every breath you take", które i za 100 lat będzie dobrze brzmiało. Czy nawet "genesisowe" "don't give up" P.Gabriela. Teraz najlepiej idzie tworzenie piosnek w rodzaju tych, które powinni śpiewać nasi, a może i nie tylko nasi, politycy: bla bla bla - is all I want to say to you - jak śpiewał Sting z kolegami.

 

 

© tam gdzie kończy się droga
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci